Duruş Bozuklukları, Önlemenin Önemi

Postüral değerlendirme ve tedavinin amacı, duruş bozuklukları şimdi veya uzun vadede ağrıya neden olabilecek tüm mekanizmaları bulmaktır.

Biz de nasıl "kullanır" düşünün ?? vücudunda yaşamı (tekrarlanan hareketler, spor, sık duruşlar ...) kas-iskelet ağrısı ve işlev bozukluğunu anlamak ve önlemek için.
duruş bozuklukları Kimlere yardım edilebilir?

* Çocuklar ve ergenler: büyüme döneminde deneyimli Fizyoterapistler tarafından takip edilmesi önemlidir. Skolyoz sapması büyüme tepe noktasında birkaç ay içinde arttırılabilir klinik pilates .
* Genç ve yaşlı yetişkinler
* ağrı olan veya olmayan postüral değişiklikleri olan insanlar                                                                                                                                                                             ''Duruş genellikle "bir insanın dik dengeli bir pozisyonu" olarak tanımlanır. Postür bozukluğu, duruş normal hizalamadan ayrıldığında ortaya çıkar. Bu uzun vadede ağrı sendromlarına neden olabilir.''
Postüral bozukluk örnekleri:
* İleri kafa pozisyonu
* Omurga eğrilik bozuklukları: skolyoz, hiperlordoz, hiperkifoz ...
* Pelvik eğim
* Diz: valgus, varus, hiperekstansiyon ...
* Düz taban
* Ekstremitelerde aşırı dönme
Bazıları birleştirilebilir ve genellikle "Sway Back" veya "Flat Back" olarak tanımlanabilir ?? duruş.

duruşbozuklukları

duruşbozuklukları

Nasıl yardım edebiliriz?
Global Postural Re-eğitim (GPR veya RPG) olan kanıta dayalı bir yöntem kullanıyoruz. Bu yaklaşım bütünsel, nazik ve muhafazakardır.
Ağrınız yoksa, medikal pilates duruşunuzda size yardımcı olabilir.
Ağrınız varsa,medikal pilates yöntemini kullanarak semptomların mekanik nedenlerini bulmak ve daha sonra tanımlanan problemleri tedavi etmek için kas sistemleri (veya zincirleri) üzerinde çalışmaktır. Fizyoterapistimiz GPR'li birine tedavi ettiğinde, semptomlara bağlı olabilecek duruş ve deformitelere bakar.