Skolyoz Belirtileri

Skolyoz Belirtileri

Hafif bir skolyoz eğrisi, eğitimsiz göze farkedilmeyecektir.

Bununla birlikte, eğri ilerledikçe çeşitli belirtiler ve belirtiler ortaya çıkabilir.

Skolyozun Sık Görülen Erken Belirtileri

Birisi bazen hafifçe fark edip yorumladığında, ilk kez skolyozdan şüphelenir. Bazı örnekler şunları içerebilir:

  • Giysiler sersemce takılıyor veya düzensiz asılıyor. Bir ebeveyn, arkadaş veya skolyozlu bir kişi, daha fazla araştırmaya neden olabilecek bir gömlek veya bluzun pürüzlü görünmediğini fark edebilir.
  • Denize girerken veya değiştirilirken yanlamasına eğrilik gözlemlenir. Örneğin, bir ebeveyn, havuzda veya sahildeyken bir ergenin sırtındaki yatay eğriliği fark edebilir.

Yeni keşfedilen bir asimetri hafif görünse bile, bir doktor tarafından kontrol edilmelidir, çünkü skolyoz erkenden yakalanırsa tedavi edilmesi daha kolaydır.

Orta veya Şiddetli Skolyoz Belirtileri

İdiyopatik skolyoz hastalarının yalnızca% 10’unda hafif eğilimli ve tedaviye ihtiyaç duyan bir eğri bulunur. 3 Bu ilerleme olursa, deformite diğer insanlar için daha belirgin hale gelir ve belirgin semptomlara neden olma olasılığı daha yüksektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.medikalpilates.com/wp-content/uploads/2018/01/medikal-pilates.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 165px;}