Skolyoz Ameliyatı Sonrası

Skolyoz Ameliyatı Sonrası

AMELIYATTAN SONRA

Ameliyattan sonra, gözlem için kurtarma odasına veya yoğun bakım ünitesine (ICU) getirileceksiniz.

Cerrahi  üyeleri sizden “parmaklarınızı ve ayak parmaklarınızı kıpırdatmak” ve “derin nefes al” gibi bazı basit komutlara yanıt vermenizi isteyebilir. Uyandığınızda sırtınızda yalan söyleyeceksiniz, şaşırtıcı görünebilir; skolyoz ameliyatı sıklıkla arkadaki bir kesikten geçirilir. Bununla birlikte, sırt üstü yatmak cerrahi alan için zararlı değildir.

Hastanede kaldığınız süre boyunca hemşirelerinizden ve cerrahi ekiplerinizden diyet ve faaliyetlerinizle ilgili diğer talimatlar alacaksınız.

Çoğu durumda, cerrahınız ameliyatınızdan bir veya iki gün sonra yataktan kalkmanızı isteyecektir. Hemşireler ve fizik tedavi uzmanları, kalkmak ve kendiniz dolaşırken yeterince rahat hissetene kadar bu etkinlikte size yardımcı olacaktır.


GÜNLÜK YAŞAM

Hastaneden taburcu olmadan önce, doktorunuz ve hastane personelinin diğer üyeleri, evde sizi takip etmeniz için ek kendi kendine bakım talimatları verecektir – bunları takip etmeniz istenecek bir “gerek ve yapılmaması gereken” listesi Evdeki iyileşmenin ilk 6-8 haftası için.

Bu   dönemde düzenli olarak doktorunuzla görüşün. Herhangi bir endişeniz veya sorunuz varsa doktorunuzu aramayı unutmayın.

Teknolojideki son gelişmelerle çoğu hasta ameliyattan bir hafta sonra serbest bırakılır ve ameliyat sonrası destek sağlamaz. Çoğu hasta ameliyattan 2-4 hafta sonra okula dönebilir veya çalışabilir ve 4-6 ay içinde ameliyat öncesi tüm faaliyetlerini tekrar başlatabilir.

İyileşme sürecinden sonra, çoğu hasta normal aktif yaşam sürelerine geri döner.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.medikalpilates.com/wp-content/uploads/2018/01/medikal-pilates.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 165px;}