Evde Skolyoz Ağrısı Tedavileri

Evde Skolyoz Ağrısı Tedavileri

10 Madde de Evde Skolyoz Ağrısını Azaltmaya Yardımcı Ol

Skolyoz ağrıya neden olduğunda, birçok hasta gerilme yoluyla rahatlama bulur.

Skolyoz ile gerilme, omurgayı çevreleyen kaslarda gerginlik bırakarak sırtın hafifletilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca eklemlerde kan akışını ve yağlamayı artırır, bu da vücudun esnekliğini korumaya yardımcı olur.

Örneğin, yürüme sırasında normal bir omurga yan yana hareket ederken (örneğin, skolyozlu insanlar yalnızca bir yönde bükülebilir ve aksi yönde harekete erişemez) , kişisel bir eğitmen ve düzeltici egzersiz uzmanı olan Rocky Snyder “diyor . Vücudunuzun hangi tarafının elastikiyetten yoksun olduğunu belirlediğinizde, rahatsızlıktan kurtarmaya, esnekliği geliştirmeye ve hareket aralığınızı artırmaya yardımcı olmak için gerginliğinizi o bölgede yoğunlaştırabilirsiniz.

Ancak geride skolyozun geriye doğru uzanmasının karşı sezgisel olarak çalışabileceğini unutmayın. Spinal eğrisinin ters yönde gerilmesi mantıklı görünse de, ağrının kaynağını etkilemek için çok az şey yapar (postüral dengesizlik). Öte yandan omurganızın eğildiği yöne doğru uzatmak, uzatılmış kasların geri çekilmesine ve biraz kısalmasına neden olabilir, bu da duruşunuzu dengelemenize yardımcı olur.

Hafif Skolyoz İçin Ağrı Giderme Gerilmeleri

Aşağıda sırt ağrısını geçici olarak rahatlatmak için evde veya spor salonunda yapabileceğiniz bazı basit skolyoz uzanır. Skolyoz ile gerilme, düzenli olarak yapıldığında en faydalıdır, bu nedenle haftada birkaç kez başlayın ve yolunuzu yukarı kaldırın.

Her bir gerginliği 30 saniye tutarak başlayın ve iki veya üç kez tekrarlayın. Uzantılar daha rahat hale geldiğinde, her birinde harcadığınız süreyi yavaş yavaş artırabilirsiniz.

1. Göğüs Streç
Ayaklarınızı omuz genişliğinde ve kollarınızı göğsünüzün önünde tutarak durun. Kollarınızı geriye doğru çekin ve göğüs sırtınızı gererek omuz bıçaklarına bastırın.

2. Sağ Açılı Duvar Streçleri
Ellerinizi omuz seviyesinde, omuz genişliğinde bir duvara yerleştirin. Ayaklarınızı doğrudan kalçanızın altına gelene kadar yürüyün. Avuçlarınızı duvara itip omurganızı uzatın. Sırtınızı sırtüstü yatırın ve kollarınızı sıkıca tutun.

3. Sırt Gerinmesi
Yapabileceğiniz en basit skolyoz gerdanlıklarından biridir. Kollarınızı göğsünüzün önüne uzatın. Parmaklarınızı dizin ve üst sırtınızda bir gerginlik hissedene kadar onları göğsünüzden itin. Orada bekle.

4. Çocuğun Poz
Dizini Dizini ve ardından kalçalarınızı topuklarınıza doğru itin. Kollarınızı öne uzatın ve ellerinizi yere yatırın. Gerginliği içine çekin.

5. Yukarı ve Aşağı Köpek
Kollarınızı düz bir şekilde dışarıya çıkardığınızda, kalçalarınızı olabildiğince geriye itin. İki saniye tutun, sonra kalçalarınızı zemine doğru indirin – mümkün olduğunca rahatsızlık duymayın.

6. Rag Doll
Ayaklarınızı kalça genişliğinden daha geniş olarak bir sandalyenin kenarına yaslayın. Kafanızın tabanı zemine bakana kadar dirseklerini karşıt ellerle tutarak ileriye doğru bükün. Derin nefes alıp, gerilmenin yavaşça genişlemesine izin verin, omurganızın asılı kalmasına izin verin.

7. Alt Sırt Gerinmesi
Bacaklar ve kollar dışarı doğru uzatılmış olarak mideniz üzerinde uzan . Sol kolunuzu ve sağ bacağınızı tavana doğru kaldırın ve 5-10 saniye tutun. Karşı kol ve bacak ile tekrarlayın.

8. Kalça Germe
Sırtı uzatılmış olarak sırt üstü uzan. Ayağınızı tavana kaldırırken, sol dizinizi göğsünüze doğru iki elinizle hafifçe çekin. Acı çekmeden elini uzat ve orada tutun. Diğer taraftan da tekrarlayın.

9. Cat Stretch
Diz boyu dörtlü olarak dizler ve dizleriniz kalçalarınızın altında, elleriniz omuzlarınızın altına, parmaklarınız geniş aralıklarla aralıklarla dizilir. Nefes alırken sırtınızı tavana doğru eğirirken midenizi omurganıza doğru itmek için karnınızla kontratı çekin.

10. Tepegöz Germe
Bacaklarınızı geçip bir duvara geri oturun. Küçük bir topu veya rulolu bir havlu tutturmak için iki elini kullanın. Nesneyi başınızın üzerine kaldırın ve dirseklerini duvara yas tutarak yukarı doğru gerin.

Uzun Süreli Tedavi İçin Skolyoz Egzersizleri

Bunlar gibi basit gerilmeler geçici olarak skolyoz ağrısını hafifletirken, uzun vadeli bir tedavi değildir. Bununla birlikte, omurganın anormal eğriliğine karşı koymak için beyin eğitimini tekrar ederek uzun vadeli sonuçlara ulaşan skolyoz egzersizleri vardır.

Anahtar, istemsiz egzersizleri veya belirli uyaranlara tepki olarak vücudun otomatik olarak yaptığı hareketleri kullanmaktır. Örneğin, ScoliSMART Etkinlik Seti başınızı, gövde ve pelvise az miktarda ağırlık yerleştirir ve beyni çocuğunuzun vücudunun bu kısmı için farklı bir dengeleme noktası algılaması içine sokar. Beyin, vücudun yeniden dengelenmesi için otomatik yanıt gönderir ve bu da tüm omurgayı yeniden düzenlemeye neden olur.

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.medikalpilates.com/wp-content/uploads/2018/01/medikal-pilates.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 165px;}