Lordozun Nedenleri

Lordozun Nedenleri

Lordozun yaygın nedenleri

Lordoz her yaştan insanı etkileyebilir. Belirli koşullar ve faktörler lordoz riskinizi artırabilir. Bu içerir:

  • Spondilolistez: Spondilolistezis, alt vertebrardan birinin altındaki kemiğe geçtiği spinal bir durumdur. Genellikle terapi veya ameliyatla tedavi edilir. Durum hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
  • Akondroplazi: Akondroplazi en yaygın cücelik tiplerinden biridir. Nedenleri, teşhisi ve tedavisi hakkında bilgi edinin.
  • Osteoporoz: Osteoporoz, kemik yoğunluğunda bir azalmaya neden olan kırık riskini artıran bir kemik hastalığıdır. Sebepleri, belirtileri ve tedavileri hakkında bilgi edinin.
  • Osteosarkom: Osteosarkom, genellikle diz yakınındaki karıncıkta, diz yakınındaki uyluk kemiğinde veya omuza yakın üst kol kemikte gelişen bir kemik kanseridir. Belirtiler, teşhis ve tedaviler hakkında daha fazla bilgi.
  • Obezite: Obezite, ABD’de bir salgın. Bu durum, insanları tip 2 diyabet, kalp rahatsızlığı ve kanser gibi ciddi hastalıklara karşı daha yüksek bir riske sokuyor. Burada obezite hakkında bilgi edinin.
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.medikalpilates.com/wp-content/uploads/2018/01/medikal-pilates.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 165px;}