Pilates, Yaşlanmaya Karşı En İyi Çözüm..

Yaşlandıkça, yaralanmalardan kaçınmak kritik hale gelir çünkü herkes iyileşmenin ileri yaşta çok daha zor olduğunu bilir. Pilates uygulaması hareket, denge, güven ve daha fazla akışkanlıkla hareket etme yeteneğini kontrol eder. Pilates’i dört hafta kadar kısa bir süre uyguladıktan sonra yaşlanma eklemlerindeki farkı hissettiğinizde ayakkabı giymek gibi basit bir şey yeni bir anlam kazanıyor.

Pilates’in denge, koordinasyon, artan kemik yoğunluğu ve eklem sağlığı gibi yaşlanan bedenlerimize sunduğu sayısız fayda vardır. Fakat şu ana kadar, postüral uyum bir numaralı faydadır. Yaşlandıkça, duruşumuz yeni bir önem kazanmaya başlar.

Pilatesin vücudunuza yaşlanma, duruş ve hizalanma gibi özelliklerle ilgili tüm faydaları arasında yatırım yapmak isteyenler vardır. Başımızın, boynumuzun ve omuzlarımızın vücudumuza fiziksel olarak izin verebileceği hava miktarını etkiler. Akciğerler, çünkü optimum dolaşım ve beyine mümkün olan en büyük oksijen yüklemesi için hava akışının mekaniğini ve aynı zamanda kan akışını optimize eder.

Beynini besleyen oksijen miktarı, duyularımızın bozulma oranı ile doğrudan ilişkilidir; bu da, görme, duyma, tat alma hissi ve belleğimizi ihtiyacımız olandan daha erken kaybetmemize neden olur. Zayıf duruş aynı zamanda zayıf sindirim, bozulmuş metabolik süreçler, dengesiz kas gelişimi ve hareketini de içerir. Hepsini bir araya getirin ve Pilates olmadan yaşlanmanın kötü bir fikir olduğunu takdir edebilirsiniz.

Yaşlanan vücuttaki bozulma sürecini yavaşlatabileceğinizi biliyor olsaydınız, neden Pilates‘i denemediniz ve daha akıllı egzersiz yapmayı tercih etmediniz?

Yaşlanan vücutta Pilates‘in hedef ve faydalarından bazıları şunlardır:

pilates

pilates

Pilates

• Koordinasyon

• Gücü

• Hareketlilik

• Verimli hareket

• Ruh ve manevi yenilenme

• Öz farkındalık

• Denge ve özgüven

• Doğal hareketlerin restorasyonu

• İyi olma duygusu

• Geliştirilmiş yaşam kalitesi.

Pilates programında temel bir uygulama nefes teknikleri etrafında merkezlenir. Mastering solunumu, artan oksijen kapasitesi ve akciğerlerden mikropların temizlenmesi gibi geniş bir yelpazede olumlu faydalar sunarak, bir “dahili duş” etkisi yaratır.

Odaklanmaya odaklanmanın zihinsel yararı, kaslar üzerinde rahatlatıcı bir etkiye ve zihnin sakinleştirici etkisine sahiptir.

Pelvik tabandaki diyafragmatik kasların ve kasların güçlendirilmesi, kadıköy pilates studiomuzda yaşlanan popülasyonda çok yaygın olan inkontinansı iyileştirir.

Kısacası, gençlik çeşmesinin basit cevabıdır ve herkes bunu kullanabilir. Fakat Pilates bedeninin somut bir sonucuna sahip olmanın ötesinde, emin bir ayağın ve yaşamaya değecek günlük yaşama hizmet eden bir merdivenin inişine olan güvene duyulan güvendir.

Huzur ve huzur içinde yaşamak için her gün Pilates uygulamasıyla verdiğiniz bir hediye. Vücudunuzu daha akıllı hale getirin ve daha iyi yıllar için yaşam kalitenizi optimize edin.

 

 

PILATES, güvenli aralıklarda ve esnemede hem direnç sunan bir egzersiz sistemidir. Bu iki şey yapmaya yarar: Eklemleri en uygun pozisyonda stabilize edin ve eklemleri daha geniş hareket aralığına sahip olacak şekilde kasları uzatın.